Providing you the best range of wool cotton carpet-mint, wool cotton carpet-lilac, wool cotton carpet-gold, ao lori rust, wool cotton carpet-natural and wool carpets-light grey with effective & timely delivery.
Get Latest Price
| Construction | Hand woven |
| Usage Area | Living Room, Bedroom, Lobby, Hotel Room, Drawing Room |
| Shape | Rectangle |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Pattern | Plain |
| Material | Viscose |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Vintage Look |
Get Latest Price
| Construction | Hand woven |
| Usage Area | Hotel Room, Drawing Room, Lobby, Bedroom, Living Room |
| Shape | Rectangle |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Pattern | Plain |
| Material | Viscose |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Vintage Look |
Get Latest Price
| Construction | Hand woven |
| Usage Area | Living Room, Hotel Room, Bedroom, Lobby, Drawing Room |
| Shape | Rectangle |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Pattern | Plain |
| Material | Viscose |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Vintage Look |
Get Latest Price
| Material | Viscose |
| Construction | Hand woven |
| Usage Area | Drawing Room, Hotel Room, Living Room, Lobby, Bedroom |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Vintage Look |
Get Latest Price
| Material | Viscose |
| Construction | Hand woven |
| Usage Area | Drawing Room, Lobby, Living Room, Hotel Room, Bedroom |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Vintage Look |
Get Latest Price
| Material | Viscose |
| Construction | Hand woven |
| Usage Area | Hotel Room, Bedroom, Living Room, Lobby, Drawing Room |
| Shape | Rectangle |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Pattern | Plain |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Vintage Look |
Get Latest Price
| Material | Viscose |
| Construction | Machine Made |
| Usage Area | Living Room, Drawing Room, Bedroom, Lobby, Hotel Room |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Vintage Look |
Get Latest Price
| Material | Viscose |
| Construction | Hand woven |
| Usage Area | Hotel Room, Drawing Room, Lobby, Living Room, Bedroom |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Designer |
Get Latest Price
| Material | Viscose |
| Construction | Hand Woven |
| Usage Area | Living Room, Lobby, Bedroom, Drawing Room, Hotel Room |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Designer |
Get Latest Price
| Material | Viscose |
| Construction | Hand woven |
| Usage Area | Living Room, Drawing Room, Bedroom, Hotel Room, Lobby |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Designer |
Get Latest Price
| Material | Viscose |
| Construction | Hand woven |
| Usage Area | Living Room, Bedroom, Drawing Room, Lobby, Hotel Room |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 10 mm |
| Features | Handmade |
| Style | Designer |
Get Latest Price
| Material | Viscose |
| Construction | Hand Tufted |
| Usage Area | Drawing Room, Lobby, Hotel Room, Living Room, Bedroom |
| Carpet Thickness | 10 mm |
| Pattern | Traditional |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 10 mm |
| Backing | Cotton Back |
| Features | Handmade |
| Style | Designer |
Awadhesh Kumar (CEO)
Awadh Overseas
Plot No 278, Sec,25, Part-Ii, Huda
Panipat - 132103, Haryana, India