Prominent & Leading Manufacturer from Panipat, we offer si-hwr 51 green, si-hwr 51 pink and si-hwr 51 red.
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Green |
| Usage area | Kids room, Hotel, Hallway, Bedroom, Office, Lobby, Living room |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Multi color |
| Usage area | Hotel, Kids room, Bedroom, Hallway, Office, Living room, Lobby |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Red |
| Usage area | Hallway, Lobby, Kids room, Hotel, Bedroom, Living room, Office |
| Wash care | Spot clean, Dry clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
Awadhesh Kumar (CEO)
Awadh Overseas
Plot No 278, Sec,25, Part-Ii, Huda
Panipat - 132103, Haryana, India