Prominent & Leading Manufacturer from Panipat, we offer si-hwr 56 beige, si-hwr 62 grey, si-hwr 56 natural, si-hwr 61 multi and si-hwr 61 grey.
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Size | 9x12 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Beige |
| Usage area | Kids room, Living room, Bedroom, Hotel, Hallway, Lobby, Office |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Size | 9x12 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Grey |
| Usage area | Kids room, Office, Hallway, Lobby, Bedroom, Living room, Hotel |
| Wash care | Spot clean, Dry clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Cream |
| Usage area | Hallway, Kids room, Office, Living room, Bedroom, Hotel, Lobby |
| Wash care | Spot clean, Dry clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Multi color |
| Usage area | Hotel, Hallway, Living room, Kids room, Office, Lobby, Bedroom |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Grey |
| Usage area | Bedroom, Hotel, Hallway, Living room, Lobby, Office, Kids room |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
Awadhesh Kumar (CEO)
Awadh Overseas
Plot No 278, Sec,25, Part-Ii, Huda
Panipat - 132103, Haryana, India