Manufacturer of a wide range of products which include si-hwr 56 grey, si-hwr 58 light grey and si-hwr 53 grey.
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Size | 9x12 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Grey |
| Usage area | Hotel, Kids room, Bedroom, Lobby, Hallway, Office, Living room |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Grey |
| Usage area | Office, Bedroom, Living room, Kids room, Hallway, Hotel, Lobby |
| Wash care | Spot clean, Dry clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Grey |
| Usage area | Lobby, Hotel, Living room, Office, Bedroom, Hallway, Kids room |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
Awadhesh Kumar (CEO)
Awadh Overseas
Plot No 278, Sec,25, Part-Ii, Huda
Panipat - 132103, Haryana, India