₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Length | 150 |
| Width | 55 |
| Fabric | Cotton |
| GSM | 1200 |
| Usage | Resort, Hotel, Guest House, Home |
| Pattern | Striped |
| Color Family | Multi Color |
| Reversible | No |
| Wash Care | Dry Clean |
Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | 130 x 170 cm |
| Pattern | Self Design |
| Usage | Chair, Bed, Sofa, Living Room, Hotel Lobby |
| Wash Care | Machine Wash |
| Country Of Origin | India |
Get Latest Price
| Material | Cotton Blend |
| Size | 130 x 170 cm |
| Pattern | ZigZag |
| Usage | Hotel Lobby, Sofa, Living Room, Bed, Chair |
| Color | Multi Color |
| Wash Care | Hand Wash |
| Country Of Origin | India |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Length | 150 |
| Width | 55 |
| Fabric | Cotton |
| Pattern | Geometric |
| GSM | 1400 |
| Usage | Guest House, Hotel, Home, Resort |
| Color Family | Multi Color |
| Reversible | No |
| Wash Care | Dry Clean |
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Usage area | Hallway, Hotel, Kids room, Living room, Bedroom, Office, Lobby |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Blue |
| Usage area | Lobby, Bedroom, Living room, Office, Hallway, Hotel, Kids room |
| Wash care | Spot clean, Dry clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Blue |
| Usage area | Bedroom, Office, Living room, Hotel, Lobby, Hallway, Kids room |
| Wash care | Spot clean, Dry clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Grey |
| Usage area | Kids room, Living room, Hotel, Lobby, Hallway, Office, Bedroom |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Red |
| Usage area | Kids room, Hallway, Office, Living room, Hotel, Bedroom, Lobby |
| Wash care | Spot clean, Dry clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Blue |
| Usage area | Living room, Bedroom, Hallway, Office, Hotel, Lobby, Kids room |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Yellow, Multi color |
| Usage area | Bedroom, Hallway, Living room, Hotel, Office, Lobby, Kids room |
| Wash care | Dry clean, Spot clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x8 ft |
| Weave type | Hand woven |
| Pile height | 15 mm |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangle |
| Back material | Cotton |
| Color | Red |
| Usage area | Lobby, Bedroom, Kids room, Office, Hotel, Living room, Hallway |
| Wash care | Spot clean, Dry clean |
| Country of origin | India |
Minimum order quantity: 200 sq ft
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Length | 150 |
| Width | 55 |
| Fabric | Cotton |
| Pattern | Geometric |
| GSM | 1100 |
| Usage | Guest House, Home, Hotel, Resort |
| Color Family | Multi Color |
| Reversible | No |
| Wash Care | Dry Clean |
Awadhesh Kumar (CEO)
Awadh Overseas
Plot No 278, Sec,25, Part-Ii, Huda
Panipat - 132103, Haryana, India